Najszybszy sposób Ludzie stają się miliarderami.steemCreated with Sketch.

in polish •  3 years ago 


źródło

Witajcie, Steemianie, nazywam się Shady i zapraszam na mój blog. W pewnym momencie wszyscy marzyliśmy o zostaniu miliarderem, nawet jeśli nie było to poważne. Chodzi mi o to, kto nie miałby nic przeciwko posiadaniu nieograniczonej ilości gotówki. W świecie, w którym rządzi kapitalizm, gotówką jest król. Ale droga do zostania miliarderem jest wyzwaniem. Większość miliarderów ciężko pracowało przez dziesięciolecia, aby osiągnąć taką pozycję, jak Warren Buffet. Ale tutaj, na tym blogu, rzućmy okiem na ludzi, którzy dołączyli do klubu miliarderów w możliwie najkrótszym czasie i przy minimalnym wysiłku. To nie brzmi prawdziwie, ale niektórzy ludzie tak właśnie zrobili.

Okazja została zaprezentowana przed nimi i skorzystali z niej jak najlepiej. Kiedy myślisz o Facebooku, jedyną osobą, która przychodzi na myśl, jest Mark Zuckerberg. Jeśli jednak przyjrzysz się temu bliżej, został opracowany przez wiele osób i po drodze, gdy Facebook dotarł na szczyt i był wart miliardy dolarów, wszyscy ci ludzie, którzy byli zaangażowani na Facebooku na wczesnym etapie, natychmiast stali się miliarderami. A jedną z tych osób jest Eduardo Saverin. Jeśli obejrzałeś serwis społecznościowy, prawdopodobnie go znasz. Kiedy Facebook wciąż był pomysłem, Mark zażądał od Eduardo Saverina zainwestowania 15 tysięcy dolarów i zostania pierwszym inwestorem i pierwszym dyrektorem finansowym. Eduardo dostrzegł potencjalną szansę i skoczył na planszę. Ale te dwie osoby podzieliły zupełnie inne perspektywy, a ich relacje pogorszyły się z czasem.

Więc Mark rozwodnił swoje udziały i wyrzucił go ze spółki rok później. Chociaż był zaangażowany na Facebooku przez tak krótki okres czasu. Jego maleńka własność na facebooku zmieniła go w miliardera, kiedy firma została upubliczniona. A dzisiaj jego wartość netto przekracza 9 miliardów dolarów. Ale nie tylko on był we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Mając licencjat z informatyki w latach 90., musiałaś rozpocząć działalność online, ponieważ internet dopiero się rozwijał, więc Pierre Omidyar rozpoczął pracę nad projektem pobocznym, który nazwał eBay, ale rozwijał się szybciej niż się spodziewał, a po Przez dziewięć miesięcy jego dochody przewyższały jego pensję, więc zrezygnował z pracy i postanowił poświęcić mu całą swoją uwagę. W ciągu niespełna roku strona internetowa obsługiwała ponad 800 tysięcy akcji dziennie. Firma zdecydowała się na publiczne udostępnienie swojego założyciela jako miliardera. Rosło aż do punktu, w którym sprzedawano nawet luksusowe przedmioty, takie jak supersamochody, prywatne odrzutowce.

W rzeczywistości, w 2006 roku, giga-jacht został sprzedany na eBayu za 168 milionów dolarów. Powodem istnienia bańki dot-com było to, że ludzie nie rozumieli, czym jest internet, więc wyrzucali pieniądze w jakimkolwiek biznesie online, nie rozumiejąc niczego, co ma na celu zrobienie fortuny. A Gery Winnick nie mógł odejść, nie korzystając z tego. W 1997 roku założył globalne przejście Limited. To była firma telekomunikacyjna, która świadczyła usługi sieciowe. Była to pierwsza prywatna firma finansująca podwodny kabel światłowodowy.

To spowodowało tyle szumu wokół, że zebrało ponad 400 milionów dolarów, kiedy zostało opublikowane, a jego ogromna wycena przyniosła Gary Winnickowi łączną sumę 4,5 miliarda dolarów. Podobnie jak wiele innych firm internetowych, kiedy pękła bańka dot-com, firma sparaliżowała i wkrótce (2002) ogłosiła bankructwo, ale nasz bohater zrezygnował tuż przed tym ze swoim ogromnym bogactwem. Jednak szybki człowiek, który został miliarderem, to ktoś, kogo nigdy nie słyszałeś - Jay Walker. Podobnie jak nasz bohater zapowiedzi (Gary Winnick) zdał sobie również sprawę, że bańka dot-com jest największą szansą w jego życiu. Mimo, że każdy dziś rezerwuje bilety lotnicze i hotele online.

Kiedy Internet był w początkowej fazie, nikt nie myślał o tym, z wyjątkiem Jay Walker, który przekształcił go w biznes. Założył priceline.com i sprzedał ponad 40 000 biletów w ciągu czterech miesięcy od startu. W niecały rok publicznie ogłosił, że jej założyciel stał się członkiem klubu miliarderów. Ale kiedy bańka dot-com pękła, zapasy firmy znacznie spadły, ale Walker już zdążył wyliczyć i opuścił firmę, firma nadal działa, ale nie jest tak duża, jak kiedyś. A teraz twoja kolej, kto byś umieścił na tej liście, daj mi znać w komentarzach poniżej.

Jeśli podobało ci się czytanie tego postu, zostaw sprawę na głos.
Daj mi znać swoje przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej
Dziękuję za przeczytanie mojego wpisu na blogu

Chodź za mną
steemit: https://steemit.com/@shadywix
twitter: https://twitter.com/ShadyWix?lang=en
instagram: https://www.instagram.com/shady_wix/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

mądra z ciebie dziewczynka, dziękuje za podziękowanie za przeczytanie wpisu na twoim blogu. Jakie lubisz sukienki?

Autorem tego tekstu jest Proactive Thinker. Jego video, z którego @shadywix po prostu pobrał napisy i przepuścił je przez translator to:
Fastest Way People Became Billionaires.