EOS | Miliony transakcji na sekundę?steemCreated with Sketch.

in polish •  3 years ago 


źródło

Cześć Steemians, nazywam się Shady Wix i witam na moim blogu. Dziś porozmawiam o EOS. EOS to całkowicie nowa krypto-waluta. Został zaprojektowany do obsługi zdecentralizowanych programów i aplikacji na skalę przemysłową. Ale jak EOS różni się od innych kryptowalut takich jak Bitcoin i Ethereum?
Trzy główne różnice między listami EOS na stronie głównej to skalowalność, elastyczność i użyteczność. Ale co to właściwie oznacza? Skalowalność jest prawdopodobnie największym wyzwaniem dla aplikacji opartych na blockchain. PayPal na przykład zarządza około 190 transakcjami na sekundę. Visa obsługuje około 1660 transakcji na sekundę. A Facebook przetwarza nawet ponad 52 000 polubień na sekundę, nie wspominając już o przesyłaniu, publikowaniu i innych działaniach.

Wszystkie te transakcje muszą być przetwarzane i tam wkraczają ograniczenia aplikacji opartych na blockchain. Bitcoin na przykład zarządza obecnie około 3-4 transakcjami na sekundę. Targi Ethereum są nieco lepsze przy około 20 transakcjach na sekundę. Jak możesz od razu zauważyć, obie będą musiały zwiększyć swoją wielkość transakcji, aby obsłużyć transakcje firmy takiej jak PayPal, Visa lub Facebook. Powodem, dla którego większość aplikacji opartych na blockchain nie może obliczyć takiej liczby transakcji na sekundę, jest protokół sprawdzania pracy.

Protokół stwierdza, że ​​każdy węzeł w sieci musi osiągnąć consensus, aby cokolwiek dodać do łańcucha blokowego. Wyjaśniliśmy to szczegółowo wcześniej w naszym filmie "ABC górnictwa - dowód pracy" EOS z drugiej strony używa tzw. Delegowanego dowodu stawki lub algorytmu DPOS. Ten algorytm wymaga tylko 21 świadków - zamiast pełnej sieci - do tworzenia bloków. Pozwala to EOS obliczyć miliony transakcji na sekundę. Ci świadkowie są wybierani przez akcjonariuszy monet EOS po stawce jednego głosu na monetę.


źródło

Tak więc, akcjonariusze z większością monet, uzyskać więcej głosów. Świadek musi jednak uzyskać największą liczbę głosów od różnych akcjonariuszy. Również świadkowie są nagradzani monetami za swoją pracę. Stwarza to efektywność, wywierając presję na świadków, by dobrze wykonywali obowiązki, ponieważ mogą zostać zastąpieni, jeśli źle się zachowują lub działają w nieuczciwy sposób. Po drugie, elastyczność. Społeczność Ethereum doświadczyła podziału z powodu ataku DAO w 2016 roku, który doprowadził do twardego rozwidlenia. Twarde widły oznaczają aktualizację oprogramowania niezgodną ze starszymi wersjami.

Wszyscy uczestnicy muszą przejść na nowe oprogramowanie, aby kontynuować uczestnictwo i weryfikację nowych transakcji. Użytkownicy, którzy nie dokonają aktualizacji, są oddzieleni od sieci i nie mogą już zatwierdzać nowych transakcji. W EOS, jeśli aplikacja jest wadliwa, producenci bloków mogą ją zamrozić, dopóki problem nie zostanie rozwiązany. Jest to możliwe, ponieważ w systemie DPOS nie każdy węzeł musi dbać o utrzymanie łańcucha. Wreszcie użyteczność. EOS pozwala na tworzenie inteligentnych kontraktów. To z kolei umożliwia programistom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji w systemie EOS.

EOS chce także zbudować platformę, która będzie funkcjonować jak system operacyjny, co znacznie ułatwi korzystanie z EOS i zachęci programistów do tworzenia aplikacji na blockchain. W przeciwieństwie do Bitcoin lub Ethereum, w których użytkownicy współdziałają ze sobą za pomocą długich łańcuchów losowych liter i cyfr, EOS pozwoli użytkownikom ustanowić czytelne dla człowieka, trwałe tożsamości między aplikacjami. Oto jak wygląda adres ETH: podczas gdy tak wygląda adres EOS: @BlockchainCentral.

Odzyskiwanie konta warstwy protokołu jest także atutem EOS. Wielu konsumentów nie chce kupować i przechowywać dużych ilości zasobów kryptograficznych, ponieważ obawia się utraty klucza prywatnego. Chociaż możliwe jest tworzenie systemów tworzenia kopii zapasowych w Bitcoin i Ethereum, jest to bardzo przylegający, niejasny i złożony proces.


źródło

EOS z kolei zapewni, że konsumenci będą mogli odzyskać środki, nawet jeśli stracą klucz prywatny. Ale najważniejszą cechą jest to, że transakcje EOS będą darmowe dla użytkowników. To ogromny przełom, umożliwiający konsumentom interakcję z blokadami EOS dziesiątki razy dziennie bez martwienia się o opłaty. Weź pod uwagę aplikację w mediach społecznościowych, w której musisz płacić za każde zdjęcie, jak i komentarz. Lub gra, w której płacisz opłatę za każdy wykonany ruch.

Konsumenci nigdy nie przyjęliby takiego systemu. Wszystkie te funkcje są świetne i przydatne, ale nie przychodzą za darmo. Decentralizacja maksymalistów wierzy, że EOS jest zbyt scentralizowany ze względu na pułap tylko 21 równoczesnych producentów bloków w porównaniu z Ethereum ponad 10 000 walidatorów.
Ok, więc czego nauczyliśmy się w tym filmie? EOS to obiecujący nowy blockchain, który umożliwi uruchamianie aplikacji wymagających setek tysięcy transakcji na sekundę, takich jak sieci społecznościowe lub inne aplikacje przemysłowe o dużej skali.

Transakcje te będą bezpłatne, co dodatkowo zwiększy zakres możliwych zastosowań. Ale ten postęp w transakcjach ma swoją cenę, a EOS jest bardziej centralnyniż inne kryptowaluty, i wymaga jedynie 21 losowo wybranych świadków do weryfikacji nowych bloków. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co się stanie, ale teraz znacie zalety i wady EOS i możecie uważnie śledzić jego rozwój! To wszystko na tym blogu.

Przed wyjazdem należy pamiętać, że ten film wideo nie stanowi porady finansowej, prawnej ani podatkowej, ani nie należy go interpretować jako zachęty do kupowania lub sprzedawania jakichkolwiek papierów wartościowych, monet lub żetonów.

Jeśli podobało ci się czytanie tego postu, zostaw sprawę na głos.
Daj mi znać swoje przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej
Dziękuję za przeczytanie mojego wpisu na blogu

Chodź za mną
steemit: https://steemit.com/@shadywix
twitter: https://twitter.com/ShadyWix?lang=en
instagram: https://www.instagram.com/shady_wix/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

A oto film z YT, z którego pobrane i marnie przetłumaczone translatorem zostały napisy:
EOS - Millions of Transactions Per Second? | Blockchain Central.

Użytkownik @shadywix kłamie, twierdząc a to, że sam pisze teksty, a to, że kupuje je na Fiverr.
Są to po prostu automatyczne tłumaczenia napisów z różnych filmów pyblikowanych przez twórców YT.