Zagrajmy w grę ....

in polish •  4 years ago 

 Wyobraźmy sobie, że Nasze życie to gra, każdy z Nas natknął się na jakąś grę, planszową, karcianą, komputerową, na konsoli. Doskonale wiemy, że w takiego typu grach ktoś musi wygrać, ewentualnie musimy przejść jakiś poziom, zdobyć odpowiednie przedmioty, stanąć na wskazanym polu, mieć określoną sekwencję kart. Przeważnie wiemy co musimy zrobić, żeby wygrać. Znamy zasady gry, jeżeli nie to szukamy drogi, dzięki której osiągniemy swój cel i robimy to tak długo aż go zrealizujemy.

Podobnie jest w Naszym prawdziwym życiu przechodzimy przez nie robiąc pewne czynności bądź też nie  Dzięki każdemu działaniu jakie podejmujemy wzrastamy, rozwijamy się, stajemy się lepszą osobą. Nie ma znaczenia czy jest to sukces o jakim marzyliśmy i właśnie dzięki jednej z naszych decyzji go osiągnęliśmy, czy jest to największa porażka jaka Nas dotknęła. Jesteśmy wygrani, ponieważ działamy i idziemy tam gdzie założyliśmy, że dojdziemy. Robimy wszystko, aby być w tym miejscu gdzie chcemy być. Poświęcamy każdą jedną wolną chwilę, aby zdobywać wiedzę, umiejętności potrzebne do realizacji naszej wizji sukcesu.

Oczywiście, że jest ciężko, jest wręcz pewne, że najdą Nas chwile zwątpienia, rezygnacji, jednak to jest Nasz moment na powiedzenie: "Nie poddam się, nie tym razem, zrealizuje to i znajdę drogę, aby mój cel został osiągnięty." Jeżeli kolejny raz odpuścimy to wrócimy na sam początek naszej gry.

Pewna historia głosi, iż do Thomasa Edisona, przyszła dziennikarka, reporterka i spytała jak czuję się z faktem, że sprawdził około dziesięciu tysięcy metod i dalej nie wynalazł żarówki. Odpowiedź Pana Edisona była fenomenalna według mojej oceny i świadczy o tym, że był to człowiek, który wiedział gdzie jest i po co idzie, mianowicie powiedział coś w stylu: "Odkryłem dziesięć tysięcy metod, dzięki którym wiem że żarówka nie zadziała". Genialna odpowiedź człowieka, który mimo tego, iż był wyszydzany, kpiono z niego to dzięki konsekwencji i samozaparciu osiągnął swoje cele oraz w moich oczach wiele ponad to.

Niezwykle ważne jest, abyśmy w "swojej grze" podejmowali wysiłek, działanie. Każda sytuacja nawet przegrana uczy Nas czegoś. Jednak jeżeli nie podejmiemy wysiłku i nie spróbujemy to nakładamy na siebie blokadę, która Nas ogranicza, bo ciągle jesteśmy "przed tą próbą". Więc podejmujcie walkę, działajcie, nie dajcie sobie wmówić, że tak ma być, że to norma, jeżeli jest to sprzeczne z tym co czujecie nie pozwólcie, aby ktoś wytyczał wam granice, prowadził Was za rękę, chroniąc przed porażkami, których także potrzebujemy, aby się rozwijać i wzrastać.

W naszej grze podejmujmy wybory, dzięki którym się rozwijamy, od samego rana kreujmy swoją rzeczywistość tak, aby zbierać jak najwięcej punktów mających na Nas pozytywny wpływ. Zwracajmy uwagę na to co jemy, starajmy się unikać fast foodów, gotowych dań, mąki, cukru, białego pieczywa, pijmy wodę zamiast gazowanych napojów. Takie małe zmiany napełnią Nas dobrą energią, witalnością. Zmiana diety oraz większa kontrola tego co jemy to dobra baza do startu  Jedzmy tylko te rzeczy, które po prostu są zdrowe, wystarczy trochę poszukać. 

Super Mario zjadał grzybki, dzięki którym miał energię, zdobywał nowe umiejętności, łapał gwiazdki, które były swojego rodzaju bonusem na rzeczywistość. Bohater tej gry nie zajadał się żółwiami i podejrzanie chodzącymi typami bez rąk, ponieważ przez kontakt z takimi osobnikami tracił energię, stawał się mniejszy

W dalszych etapach naszej gry mamy wiele okazji do wykazania się kreatywnością, dobrocią, napotykamy mnóstwo sytuacji, dzięki którym możemy wzrastać jako osoba. Pamiętajmy, że mamy nasz filtr w postaci oczu i to my kontrolujemy to w jaki sposób zareagujemy na to co dzieje się w naszym otoczeniu, kadrujmy sytuację tak, aby odpowiadały Naszym standardom. Jeżeli skupimy się na negatywnych rzeczach, to będziemy ich zauważać coraz więcej, jednak jeżeli będziemy dostrzegać dobro, radość i szczęście w otaczającym świecie, to nawet jak przydarzy nam się smuta sytuacją to wyjdziemy z niej obronną ręką, ponieważ nasza świadomość ma mnóstwo potwierdzeń, że Nasze życie jest przepełnione dobrymi rzeczami.

Budujmy się jako osoby, budujmy nasze otoczenie, naszych bliskich. Doceniajmy wszystkie miłe gesty z jakimi się spotykamy. Doceniajmy najmniejsze rzeczy jakie nam się udają, cieszmy się z tego, celebrujmy to, dziesięć małych rzeczy, które Nam się uda zrobić w ciągu dnia, pomoże nam pokonać tę jedną ciężką sprawę, bo znamy swoją wartość. 

Wiemy i widzimy, że wyszło nam dziś dziesięć rzeczy, wiec dlaczego ta miała by nie wyjść? Pomyślcie, co może się stać gdy zmienicie swoje podejście na tydzień, miesiąc, rok  Zagrajcie w grę, na próbę, na test, sprawdźcie czy warto, ja osobiście gorąco polecam

Wspaniałego dnia, w którym dojdziecie tam, gdzie zaplanowaliście! 

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

✅ Enjoy the vote! For more amazing content, please follow @themadcurator!

Twój post został podbity głosem @sp-group. Kurator @julietlucy.

Świetny artykuł ! :)

Meeeega pozytyw za twoje przesłanie!!! :)

Gorąco POLECAM! :))

Potrafi