The Diary Game | Better Life | ...çalışkan arıların sonu ...

in hive-179764 •  4 months ago 

Alt tarafta bulunan iki adet fotoğrafı pazar sabahı ben çektim. Sonbahar mevsiminin bu ilk günlerinde hava daha fazla soğumadan kısa süreli olarak bahçeye gitmek istedik ailece. Sabah saatlerinde bahçeye vardığımızda berrak ve güneşli bir hava vardı ve hayvancıklar faaliyetlerine çoktan başlamıştı. Olgunlaşan incirler zamanında toplanmaz ise fotoğrafta gördüğünüz gibi ikiye yarılırlar. Bu durum küçük canlılar için bir ziyafete dönüşür. Kelebekler, sinekler ve arılar....

IMG-8489.JPG

Bu arı çok ısrarlı bir şekilde, epey uzun bir süre orada durup, incir meyvesinden rızkını aldı. Dünyanın yönünün değişti(rildi)ği bu zamanda arıların bile nesli o kadar azaldı ki... Çevre dostu insanlar kutup ayıları, penguen ve fokların neslinin tükenmesinden endişe ederlerken, nesli tükenme sırasında hiç de olmayan arılar, birden bire üst sıralara tırmanmış.. Kuşkusuz her hayvan ve bitki türünün neslinin tükenmesi doğal dengeye zarar verir ama arıların neslinin tükenmesi insanlık için doğrudan bir felakettir.

IMG-8483.JPG

Yine uzun zamandır günlük yazmadım. Neden sık sık hatta her gün günlük yazmıyorum diye kendime sorduğumda rutinin dışına çıkamadığım için yazmıyorum cevabını alıyorum. Çalışma hayatı insanı öyle bir rutine sokuyor ki, insanlar benim sıradan günlerimi okuyup da ne olacak diye düşündüğüm için bu sayfaları pek işgal etmiyorum. Ancak yazacak güzel şeyler geldiğinde yazmak istiyorum.

Bir süredir oynadığım blockchain tabanlı Splinterlands oyununda son iki gündür ilginç droplar aldım. Dün gece sezon sonu ödüllerini her zamanki gibi şansına güvendiğim eşime açtırırken bir adet gold kart düştü. Gold kartlar ranked maçlarda kullanıldığında Dec ödülü bonusu veriyor. Bu sebepten dolayı Gold kartlara sahip olmak önemli.

Bugün de günlük görev ödülünü yaptıktan sonra yine hangi saçma pot ödülü gelecek acaba diye düşünürken bir adet Gold kart daha düştü. Toplamda iki adet Gold kartım oldu. Toplam değerleri 5$ civarında ama dediğim gibi Gold kart Gold karttır ve bu oyunda Gold kart sahibi olmak önemli:)

AYICIK.JPG

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Sağlıcakla kalınız.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Arılar gerçek mükemmel hayvanlar 🙏bilinçsiz yapılan ilaçlamalar kesimler ve son zamanlarda in san eliyle çıkan yangınlar hepsi büyük etken. İnsan olarak doğaya saygı duymalı ve döngüden bulunan hayvanlara zarar vermemeliyiz.

Oyundaki şansımı daha kırmadım droplar baya kötü 🤣Umarım bizede gold kartlardan çıkar.