The Diary Game | Better Life | 03.10.2021 | Pazar Günü Sakinliği

in hive-179764 •  4 months ago 

Bugün güne saat 09.00 gibi uyanarak başladım. Uzun zamandır 09.00 civarına kadar uyumamıştım. Biraz iyi geldi diyebilirim. Erken kalkmanın sınırlarını zorluyoruz bazı günlerde. Bunun adı erken kalkmak değil, gece uyanmak neredeyse...Neyse ki, bu yaşlarda olayı kanıksıyor insan ve isyan bayrağını çekmiyor. Eskiden erken kalkmak durumunda kaldığım sabahlarda hayata öfkeli uyandığım zamanları hatırlıyorum.

Kayınvalidenin kahvaltıya daveti üzerine hazırlanıp çıktık. Kahvaltıdan sonra eve gelip eşimin de günlüğünde bahsettiği makineyi kurduk ve çalıştırdık. Gayet güzel çalışıyor ve şimdilik memnunuz. Tabi burada bir konudan bahsetmeden geçmeyeyim. Elektronik aletlerde -bilgisayar, telefon, beyaz eşya vb... gibi - internet üzerinden yorumlara pek aldanmamak lazım çünkü bu yorumlar ürün satın alındıktan sonra ilk gün mutluluğuyla yazılan yorumlardır genelde. Esas yorum, ürün satın alındıktan sonra ilk 6, 12 ve 24 ay kullanımlardan sonraki verimliliği anlatmalıdır. Ama bizler;

Evet, ürünü aldık, hemen kargoya verildi, hemen kargoya verdiği için X dükkana/Y sitesine teşekkür ederiz, ürün aynı gün elimize ulaştı, ürün aynı gün geldiği için Z kargoya ve çalışanlarına teşekkür ederiz, açtık baktık çok güzelmiş, kurduk, çalıştı, T firmasına böyle bir ürün yaptığı için teşekkür ederiz ve mutluyuz.

Böyle yorum olmaz ve böyle yorum yazılmamalı ürünlerin altına. Yazılsa da itibar edilmemeli. Ama ne yazık ki benim istediğim gibi yorum yapan ne kullanıcı var, ne de bir e-ticaret sitesi var. Bunun yerine eş, dost ve akraba eğer o ürünü aldıysa ve bir süredir sorunsuz kullanıyorsa böyle ürünleri tercih ediyoruz.

IMG-8533.JPG

Evde işimizi bitirdikten sonra bebek oğlumuzu gezdirmek için yakınlarda müdavimi olduğumuz parklardan birine gittik ve bebek efendi doyasıya eğlendi. Tek bir şikayeti var böyle parklarda, o da kaydıraktan kayarken sürtünme ile elektriklenme. Elektriklendiği zaman saçları dik oluyor ve bunu fark ediyor. Ayrıca o an elimi tutarsa elektrik geçişi yüzünden canı acıyor ve bu durumumla karşılaşmamak için kaydırağa tekrar çıkmıyor. Kaydırak yerine ise salıncağa daha çok yöneliyor.

IMG-8535.JPG

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!