Okuyanı Gaza Getirecek Bir Yazı - SteemitCryptoAcademy Haftalık Geliri

in hive-179764 •  3 months ago 

Merhabalar. Dün gece iki buçuk saat ve öncesinde ara ara iki saat, toplamda dört buçuk saat uğraşı ile SteemitCryptoAcademy topluluğunda orta seviye bir ödevi bitirdim. Ödevler uzun sürüyor, pek aşina olmadığım konular, evet kripto paralar hakkında az çok bilgim var ama grafik okuma işlerine oldukça yabancıyım. Ekonomi terminolojisine de oldukça yabancıyım. Haliyle her hafta sabit sayıda ödev yapamıyorum ve ancak bildiğim yerden sorular geldiğinde cesaret bulup ben bu ödevi yapabilirim diyerek işe koyuluyorum. Bu ödevden henüz puan almadım ve umarım kötü puan almam:)

bbb.JPG

SteemitCryptoAcademy ödevleri hakkında kendimce şöyle bir hesap yaptım ve sizinle de bunu paylaşmak istiyorum.

Aklıma gelen 'Bir kişi sadece SteemitCryptoAcademy ödevlerinin tamamını yaparak günümüz kur değerlerine göre kaç TL kazanabilir?' sorusuna cevap aradım. Bu sorunun cevabını bulurken Steem'in CoinMarketCap websitesindeki TL değerini baz alacağım.

wwwwwww.JPG


CoinMarketCap

Introductory courses ödevleri hesaba katmıyorum çünkü bu ödevleri her hesap bir kere yapabiliyor.

Toplulukta toplamda her hafta 6 adet ödev veriliyor.

Ödev KategorisiOylayan Kuratör ve katsayıAlınan 7-8 Puan üzerine gelen ödül (tahmini)
Beginner 1. ödevsc02 - %111$
Beginner 2. ödevsc02 - %111$
Intermediate 1. ödevsc02 - %1,520$
Intermediate 2. ödevsc02 - %1,520$
Advanced 1. ödevsc01 - %1,546$
Advanced 2. ödevsc01 - %1,546$

Ödevleri yapan kişinin tüm ödevleri yaptığını varsayıyorum ve her ödevden de on üzerinden yedi-sekiz puan aldığını varsayıyorum. Tablodaki ödülleri bu hafta ödevleri yapan ve 7-8 puan alıp oylanan kullanıcıların aldığı oylar üzerinden yazdım.

Gerekli verileri topladığımıza göre artık hesaplama kısmına geçebiliriz.

Tabloda son sütunda bulunan ödülleri topladığımızda altı ödevin tamamını yapan ve ortalama 7-8 puan alan bir kişi toplamda 154$ oy almış oluyor.

Kabaca toplam 154$'ın dörtte birinin sbd ödülü olarak geldiğini varsayarsak 39 sbd kemiksiz ödüldür. 1 sbd'nin ortalama 12 steem ettiğini de varsayarsak gelen 39 sbd'nin 468 steem yaptığını söylemek mümkündür. Sbd ile beraber doğrudan sp olarak gelen ödülü hesaba katmak istemedim çünkü power down yapmak bu ödevleri yaparken yasak. Gelen cüzi trx'leri de hesaba katmadığımı da belirtmek istiyorum.

Son olarak 468 steem'in TL değerini hesaplamaya geldi sıra. Yukarıda paylaştığım CoinMarketCap verisine göre şu an bir steem 5,81 TL. Haliyle 2719,08 TL'lik bir gelirden söz etmek mümkün, hem de haftalık.

Yapılan hesabın değişkenleri çok fazla her hafta az-buçuk aşağı yukarı oynar. Ancak haftalık 2700TL şu anki şartlarda çok iyi meblağ. Tabi bu ödevlerin tümünü yapmak için bu gün itibariyle hesabınızın 65 reputation puanında olması ve en az 600SP yapmış olmanız gerekiyor.

Yaptığım tüm bu yorumlarda ve hesaplamalarda elbet hatam olabilir. Gerçeğe aykırı bir durum görürseniz yorumlarda her türlü fikre ve eleştiriye açığım. Faydalı olabildiysem ne mutlu bana.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ellerinize sağlık ben de kaba taslak hesapla böyle bir şey tahmin ediyorum.

Şuan orta seviyeye kadar olan Ödevleri yapabilirim. Eğer 4 ödev yaparsan haftalık en düşük 1000tl kazanabileceğimi düşünüyorum bu bile çok çok iyi bir meblağ

Tabi iki haftadır ödevlerin konularına bile bakabilme fırsatım olmadı 🤣🤷

Normalde bende öyleyim, ancak arada bazı boşluklar bulunca bakabiliyorum.

Güzel bir paylaşım olmuş fakat haftada 6 ödev yapabilecek bir babayiğit var mıdır bilemiyorum 😅 bir de reputation mevzu var zaten çoğu kullanıcıyı sınırlar bu da.

Biz 65 olduğumuz gün advanced limitini 70'e çekerler :)

Evet öyle olur bu şansla 😅

kaliteli.png

Günün kaliteli gönderisi seçildiniz. Steemit-Türkiye Topluluğunda aktif olmaya devam edin.

Steemit Türkiye Team