Öğrencilerle Sinema Etkinliği

in hive-179764 •  10 months ago 

Merhaba arkadaşlar. Bugün okulumuzda sinema etkinliğimiz vardı . Öğrencilerimizin sosyal gelişimi açısından bu tür etkinlikler çok önemli. 2020 Mart öncesi kültürel gezi ve sinema etkinliklerimizi çok sık yapardık. Pandemi sırasında ise bildiğiniz gibi tüm etkinlikler askıya alındı .

2C70D374-8540-48AD-835B-9D5CDE45E455.jpeg

Bir haftadır yaptığımız hazırlıklar neticesinde 82 öğrencimizi sinemaya görürdük. Luca isimli animasyon filmini izleyenler çok beğendi . Sinema salonu bir avm bünyesinde. Bazı öğrenciler sanki sinemaya değil de Avm tuvaletine gelmiş gibiydi. Özellikle 5. Sınıf öğrencilerinin filmden bir şey anladığını hiç sanmıyorum. Sık sık lavaboya gitme davranışı gösterdiler. 5. Sınıflarda gözlemlediğimiz en ilginç davranış türü de bu: bir tanesi lavabo ihtiyacı için izin istese diğerlerinin de lavabo ihtiyacı akıllarına geliyor , bir tanesi büfeden su alsa diğerlerinin de su alası geliyor. Bir sonraki geziye 5. Sınıfları dahil edip etmeme konusunda kararsızım:)

Film afişlerinde gördüğüm bir film dikkatimi çekti. Daha evvel izlemiş olduğum Venom filminin ikincisi sinemalara gelmiş ve benim şimdi bugün haberim oluyor. Çok şaşırdım kendime. Şimdiye kadar benim o filmi torrentten indirip izlemem lazımdı ama nasıl olduysa filmin çıktığından bile haberim olmamış, sinemada afişini görünce haberim olmuştu. Takip ettiğim filmleri ciddi şekilde beklerim normalde, gösterime girince sinemada izlerim ya da gösterim tarihinden itibaren iki ay içinde torrente düşer, en yüksek görüntü kaliteli versiyonunu indirir, hard diske atar, öyle izlerdim . İşte kendime şaşırmam bu yüzdendir.

En kısa zamanda üyelik sahibi olduğum torrent sitesine girip beklediğim filmleri indirip film izleme kampına girmem lazım. Özellikle Marvel sinema evreninde de çok fazla film ve dizi birikti izlemediğim. En son WandaVision dişlemiştik, Winter Soldier&Phantom, Loki, What If gibi diziler ve Romanoff filmi bizi bekliyor .

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!