club100 | the diarygame | better life | 13.11.2021

in hive-179764 •  2 months ago 

Herkese merhaba.

Bugün saat 06.00'da kalktım ve okula gitmek için hazırlandım. Saat 07.00 gibi evden çıktım ve yürüyerek okula gittim. Bugün cumartesi ve cumartesi günleri hafta sonu kurslarında 7. ve 8. sınıflar kursa geliyorlar. Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, İnkılap Tarihi ve Din Kültürü derslerinden kurslarımıza yaklaşık 120 öğrenci katılıyor. Pandemi sebebiyle eve kapanan nesil okul kültürünü hiç edinmemiş ya da unutmuş gibi. Çok basit konularda çok basit eksiklikler yüzünden daha üst düzey kazanımları edinmekte zorlanıyorlar. Misal, Rasyonel Sayılar konusu kendilerine anlatılınca, çıkarmayı yapamadığı için soruları yanlış cevaplayan 7. sınıf öğrencileri görüyorum. Tabi böyle durumlar pandemiden evvel de vardı ancak pandemi sonrasında daha fazla görür olduk. Gerçekten çok üzücü. Böyle öğrencilere birebir ilgilenmek ve öğrenme eksikliklerini gidermek gerekiyor.

Okuldaki işim 14.10 gibi bitti. Bahçede top oynayan çocukları dışarı çıkarıp bahçe kapısını kilitledim ve eve doğru yürümeye başladım. Eve gelince eşim kahvaltı için beni bekliyordu. Kahvaltıdan sonra biraz uzanmak için koltuğa uzanınca uyuyakalmışım. Bir kaç saat uyku iyi geldi açıkçası.

IMG-7477.JPG

Evin eksiklerini gidermek için markete çıkmak dışında bir faaliyetim de olmadı okuldan sonra. Marketten içecek, çekirdek ve kuruyemiş aldıktan sonra eve dönünce akşam yemeğini de yedik beraber.

Önümüzdeki 8 gün izinliyim ve iznim bugünden itibaren başladı. İzinde CryptoAcademy ödevlerini yapmayı düşünüyorum fırsat buldukça.

IMG-7474.JPG

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Önümüzdeki hafta okulların tatil olmasını ben de fırsata çevirmeyi planlıyorum 🤗