club100 | Splinterlands Günlüğü | 06.11.2021

in hive-179764 •  2 months ago 

Herkese merhaba.

Splinterlands'ın PlaytoEarn oyunları arasında hatırı sayılır bir yeri vardır. Öyle ki Dappradar verilerine göre kullancı sayısı bakımından ikinci sırada yer alıyor. On dolarlık başlangıç ücreti ödeyerek başlayabileceğiniz bu oyunda yatırımınız oolan on doları kısa sürede çıkarıp kazanç durumuna geçebilirsiniz. Ancak sonrası için işler artık bu kadar kolay değil. Kullanıcıların birden çok hesap açıp günlük görevler yaparak daha fazla ödül sandığı açma çabaları yüzünden oyun yönetimi bu durumu önlemek adına oyun içinde belirli bir seviyeye kadar DarkEnergyCrystals(DEC) ödüllerini vermeyeceğini duyurdu.

Eğer başlangıç ücreti olan on dolardan başka para vermem diyenlerdenseniz bu oyun artık size göre değil. Yukarıda bahsettiğim engellemeler öncesinde bu oyunda açmış olduğum ikinci hesap, yeteri kadar leveli olmadığı için DEC kazanamıyor ve bu yüzden kart kiralayıp kart puanını arttıramadığım için de sezonluk ödülleri alamıyorum. Yani her iki haftada bir en az ödül olan beş sandık açabiliyorum. Temmuz ayında kullanmaya başladığım asıl hesabımda ise engellemelere kadar geçen sürede epey bir kart birikti ve DEC engellemesine takılmıyorum.

spl.JPG

DappRadar

Bugün de günlük ödüllerden Rare bir kart olan NAGA ASSASSIN aldım. Şu an ki piyasa değeri 0.81$ ve 20 kart puanı veriyor. Tabi her gün böyle kart ödülü çıkmıyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünün sağ ve sol üst köşelerine bakarsanız ne kadar potion çıktığını görebilirsiniz.

IMG-8779.PNG

[ScreenShot]

Oyunda üst liglere çıkmak için iki ayrı puan toplamak zorundasınız. Birincisi; Dereceli maçlar yapıp rating puanı kasmalısınız. Burası nispeten kolaydır.Oyunu biraz tanıyınca rating puanı bir seviyeye kadar yatırımsız kasılabilir. Toplamanız gereken ikinci tür puan ise hesabınızdaki kartların ''Koleksiyon Puanları' dır ki işte burası benim de en çok zorlandığım kısım. Çünkü bulunduğum lig sebebiyle her gün görevlerden bir adet sandık açabiliyorum ve iki haftada bir biten sezon sonlarında da 7 ya da 9 sandık açabiliyorum. Sandıklardan da gelende potion tarzında droplar çıkıyor.

Koleksiyon puanı sorunu yaşayanlar ise DEC karşılığı kart kiralayabiliyorlar. Benim gibi bu oyunu sonradan keşfetmiş oyuncuların tek çaresi de bu kart kiralama olayıdır çünkü mesela Silver lige ulaşmak için gereken koleksiyon kartı puanına ulaşmak 15 bin puan istiyor. Her 1000 pualık kartların ortalama 70 ile 120 dolar arasında olduğunu düşünürsek ortalama 1500 dolarlık bir yatırım gerekiyor. İşte bizim gibiler de bu yüzden kart kiralıyor.

Oyunun en sevdiğim yanı cep telefonundan da oynanabilmesi. Gün içinde ufak tefek boşluklarda oyunu açıp bir iki maç yapabiliyorum. Ancak oyunun app versiyonlarında tüm özellikler açık değil. Tüm özellikleri kullanabilmek için PC'den giriş yapmak gerekiyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Başarılar hocam. Kart biriktirmek sıkıntı gerçekten. Her gün 1 sandık ve 5 sezon sandığıyla devam ediyorum ben 😀 belki chaos Legion paketinden sağlam kartlar çıkarda 1-2 lig yükselirim.

Teşekkürler:)