84.720 Steem Power Up | #Club5050 |#Club100 | #WeLovePowerUp

in hive-179764 •  3 months ago 

Merhabalar arkadaşlar.

Son postumda 139.5 steem power up yapmıştım. Bunun üzerine bugün de 84.7 steem power up daha yaptım. Hedefim olan 10000 steem power up yapma yolunda küçük adımlarla ilerliyorum.

3B19000F-195B-4343-B101-C761298BF1F5.PNG

canva

Geçen haftalarda Steemit Platformunda Steem tutanlar için bazı avantajlı durumlar açıklanmıştı. Bir kaç gün önce de hesaplarında Steem tutanlarla ilgili, kilitlenen miktarlara göre daha başka avantajlı durumların açıklandığını gördük. Bu kategorilere göre;

  • #club5050 : Son bir ay içinde platformdan kazanılan steemlerin en az yarısını power up yapınca kuratörlerden destek
  • #club100 : Son bir ay içinde platformdan kazanılan steemlerin tümünü power up yapınca kuratörlerden destek
  • #clubdolphin : En az 5000 Steem Power yapmış hesaplara destek
  • #cluborca : En az 25000 Steem Power yapmış hesaplara destek

Ayrıca SteemitCryptoAcademy ödevlerini yaparken bu etiketleri kullanarak normalden daha fazla oy alabiliyoruz.

Power Up yapmak steemin piyasa fiyatının yükselmesine az da olsa katkı yapıyor. Steem Power Up yaptığımızda dolaşımdaki likit steemlerin sayısı azalıyor. Ayrıca hesabınızdaki kilitli steemlerin sayısının artması hesabınızın daha ciddi görünmesine neden oluyor. Oy verirken hem oy gücümüz artıyor hem de kürasyon ödülünün artmasına sebep oluyor. Yani hem oy veren kişi daha fazla kazanıyor, hem de oy verilen kişi daha fazla kazanıyor.

Tüm bunlara ek olarak Steem Power yaptığınız steemleri gelecekte bir gün çekmek isterseniz bir ayda tüm steemlerinizi çekebilirsiniz. Diyelim 1000 steem power up yaptınız. Sistemde kilitli steemlerinizi çekme talimatı verdiğiniz andan tam bir hafta sonra 250 steem hesabınıza likit steem olarak yansıyor. Bu işlem diğer haftalarda da aynı şekilde devam ediyor. Böylelikle dört hafta sonra tüm steemlerinizi çekebiliyorsunuz.

İlk başta steemleri çekmek neden dört hafta sürüyor ki diye sorabilirsiniz. Bu durum hesap güvenliği açısından da çok önemli. Çok fazla steeminizin olduğu hesabınızın hacklendiğini düşünün. Eğer steem power hemen steeme dönüştürülebilseydi tüm emek bir anda kaybedilebilirdi. Ama ilk çekimin bir hafta sonra olması bile bizlere bu konuda zaman kazandırıyor. Bir haftada hesabınızı tekrar kontrol altına aldığınızda tek bir steem bile kaybolmadan emeğiniz korunmuş oluyor.

Ekran Alıntısı1.JPG

Ekran Alıntısı2.JPG

Ekran Alıntısı3.JPG

Ekran Alıntısı4.JPG

Ekran Alıntısı5.JPG

Ekran Alıntısı6.JPG

Ekran Alıntısı7.JPG

Ekran Alıntısı8.JPG

Ekran Alıntısı9.JPG

Böylelikle delegasyonlrla beraber 1,646 SP'ye ulaşmış oldum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!