Gel vatandaş gel Avokado 5 TL😊(🥑 olgunlaştırma)

in hive-179764 •  8 months ago 

Merhaba herkes nasılsınız umarım iyisinizdir.Bugün oldukça geç uyandım ve kalkınca tek aklımda dün aldığım halıyı yıkamak vardı .Halı yıkamak için hava uygunmu derseniz hiç degil 🙃ama bir sudan geçirmeden de seremezdim. Tabiki doğalgazın rahatlığıyla sıcacık suyla yıkadım.Çamaşır makıiası 5 kg lık, 7 veya 8 kg olsa onda yıkayabilecegim incelikle.
Başlamışken de 3 taneyi hallettim.
Şuan evde masaj aletine yapışmış olarak duruyorum 😟.
Üst kat yengeme çıkardım hızlı şekilde kuruması için
Hemen bir yorgunluk kahvesi ikram etti .

IMG_20211107_170722.jpg

Yorulunca içilen kahve bir başka oluyor birde başkası yapmışsa.
Yorgun yorgun yemekle ugraşma dedi ve akşam yemeklerimi de ordan kaptım(etli kuru fasulye ve çorba. .fotoğraflandırmak aklıma gelmedi paylaşmayı düşünmemiştim.
Eve geldigimde annemin arkadaşı Antalya'dan bahçesinden limon ve Cennet hurması göndermiş.Limonun kokusunu keşke burdan sizlere de gönderebilsem miss kokulu.

IMG_20211107_175720.jpg

IMG_20211107_200516.jpg
Ekmek almaya markete çıktım birazcıkta market fıyt kontrolleri yaptım A101 e baktım avokado 5 TL indirime girmiş ama o kdar ufaklarki sadece çekirdek ve kabuğu diyebilirim. Ordan , çıkışta şok market tabelası gözüme çarptı ve oraya da bir bakmak istedim. Orada avokado indirimde ve büyüklüğü oldukça cezbedici, hatta kocaman dıyebilitim.Avokado sevenler kaçırmasın.

IMG-20211107-WA0008.jpeg
Fotoğrafta büyüklügü net çıkmasada bunlar ,4 adet kaptım ☺️.
Tam olgun olanları tercih etmedim.insanlar elleriyle bastırdıklarıiçin kararbılıyor içleri.Evde kendim olgunlaştırmayı tercıh ediyorum. 2 elma , muzu ve avokadoyu bir poşete koyup gazını baglayıp üstüne örtü örtüp iki veya 3 gün bekletiyoruz.Ben çok olgunlşmiş sevmiyorum muz kıvamı güzel.siz istege bağlı bekletme süresini uzatabilirsiniz. İki avokadoyu d buzdolabına koydum şuan kullanmayacağım için. Hamile olan ve ek gıdaya geçen anneler için kesinlikle tavsiye edebilirim faydaları saymakla bitmez.

IMG_20211107_200303.jpg

Benim günümün özeti bu şekide geçti.
Bir sonraki gönderirse görüşmek üzere
Sağlıcakla kalın 🙏

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Limonların kokusunu burdan hissettim desem :(

Mesaj alınmıştır😊Zaten hakkın var seninde orda ondandır😜