SILVERIN SABAH HALERI

in hive-179764 •  2 months ago  (edited)

Günaydın,
Bir Cumartesi sabahım, ve her sabahım,
bizim Sılver sabahları bebek gibi, Mama yiyecem diye sesi kesilmez, taa ki verene kadar etrafimda dolanır, dolanır miyavlar miyavlar bebek gibi sankı açlıktan ölecek.
Miyavlaması durmaz, miyavlaması anca mamasını yerine koydugum zaman diner, bebekler sabah açken aglar dururlar Silverde öyle.
Inanin bebek gibidir.

20220507_092955.jpg

Bana kızıyormu, bana mamamı vermı diyor anlamıyom, ya bir dur miyavlamanı kes mamanı verecem zaten diyorum halen miyavlar😊 sabah sabah kafa şişiriyor. Her sabahımız böyledır.

20220507_092950.jpg

Tabagını yerine götürene kadar bu böyledır.

20220507_093015.jpg

Sılver e sabah ve akşam yaş Mama verim,
Gün içinde kuru Mamasıda hep tabagındadır acıktımı gider onu yer.
Yaş Mama iki kaşık sabah, iki kaşık akşam, bazen bitiriyor bazende hepsini yemıyor.

20220507_094800.jpg

Yaş maması nı şu şekılde alıyorum, dana ve tavuk etiyle yapılmış içinde yüzde 63 et var gerisi vitaminini karşılayacak gereklı şeyler var.

Kuru Mamasıda farklı farklı alıyorum şimdi yedıgı balıklı bitimi degiştırıyorum kuru mamasını bazen tavuklu bazen hindili bazen de balıklı alıyorum.

20220507_095247.jpg

Içinde bu kuru mamada, tahıl, balık ve havuçla yapılmış, bu kuru mamayıda Silver severek yıyıyor.
Kuru mama tabagında bitimi aynı sabahları böyle bebek gibi miyavlar durur bu ne duye miyavliyor yine gider bakarim tabagı boş ondan mıyavlıyor, diyorum ya bebek gibi, acıktımı seslenır bizlere. Dibimizden ayrılmaz sesi kesılmez taa ki yemegını verene kadar, yedıkten sonra dünyanın en rahat kedisidir ondan sonra yerine çekilir uzanır uyur yada oturuyor olursam gelir kucagıma uzanır.

20220507_100607.jpg

Şimdi de pencereden kuşları izliyor, o kahvaltısını yaptı, bebegımızı doyurduk, sıra bize geldı kahvaltı yapmaya 🤭 karnımızı doyurmaya.
Kahvaltımızı yaptıktan sonra ev toparlancak, çamasırlar yıkanacak anca Cumartesi yapabiliyorum hafta arası işten dolayı ev işi kalıyor ne yazık ki. Işimi bitirdikten sonra eşimin yegenlerını alıp gezmeye gidecektık evdekı hesap çarşıya uymaz derler ya yagmur havası bugün ama 20 derece havalar soguk yok, düzelmeye başladı artık havalar ısınmaya başladi şükür.

Iyi bir hafta sonu geçirmeniz dilegiyle.
Saglıkla kalın.

Resimler bana ait.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

bizim silver masallah cok zeki ve cok yakisikli kerata...!!

Evet, öyledır🥰

Ne tatlı ya☺️

Benim kedim de yaş mamayı çok seviyor çok tatlılar bunlar ya silver da çok tatlıymış Çok güzelmiş. Maşallah ona ❤️

Teşekkür ederim Baycan Hanım, sizin kedide böyle bebek gibi aglıyormu sabahları aglıyor diyorum bana aglama gibi geliyor 🥰