Saçımı kestim~

in hive-179764 •  4 months ago  (edited)

Eveet herkese merhaba evet uzun zamandır yoktum çünkü derslerime biraz yoğunlaştım diyebilirim
bu zaman aralığında saçımı kesme fırsatım oldu. Saçlarım o kadar mahvolmuştuki keçe gibiydi. Ayrıca düzensizdi bende hemen saçlarımı gidip kestirmeye karar verdim.

WhatsApp Image 2022-02-23 at 20.47.38.jpg

Ve şunu farkettimki saçımı kestirdiğim anda gerçekten gözüme güzel gelmeye başladı ve daha canlı gözüktü. Birde bunun yanında zorlu hiç açılmayan saç uçlarım kalmadı. Rahatça tarayıp rahatça yıkayabiliyorum. Ayrıca düzenli saç kesimisaç şeklimizi korurmuş. Sürekli düz keserim böylece saçım bu güne kadar hep düz oldu. Saçlarımızın yıpranmasınada engel olurmuş. Sonuçlarını şimdiden gördüm bile. Kesimden sonra geriye kalan sağlıklı saçlar daha dolgun ve canlı olurmuş. Aynen öyle şuan saçlarımı kestiğim zaman daha hafif daha dolgun ve daha ışıltılı hissediyorum. Saçımı uzatmak istersemde kestirmek mantıklı diyorlar. Ne kadar doğru bilmiyorum ama saçlarımızı kestirdiğimiz zaman saç uçlarımız nefes aldığı için daha çok uzar diye düşünüyorum.

image.png
kaynak

Ama daha hızlı uzaması için farklı yolları varmış. Yağ , sprey, saç maskeleri gibi. Bu sprey ve saç maskelerine pek güvenmiyorum ancak yağları az çok araştırdığım oluyor.
mesela zeyntinyağı ve badem yağı çok uzatıyor diyorlar. Elbette kimyasal ve kozmetik alanında işe yarayanlar vardır ama ben doğal takılmak istiyorum doğal olarak. Aranızda öneride bulunmak isteyen varsa yorumlara yazabilir.
Kaç yıldır kısa saçım azıcık uzun saç olalım yahu :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Senin yaşındaki kere bu tarz saç kesimi yakışıyor 👍

kaliteli.png

Günün kaliteli gönderisi seçildiniz. Steemit-Türkiye Topluluğunda aktif olmaya devam edin.

Steemit Türkiye Team

sıhatler olsun 🌝

Üniversite yılların da Her öğrenci bir kereye mahsus saçını uzatmıştır. Bende uzattım:)) Ama uzun saça bakmak çok zahmetli ve zor iş. Kısa saçın avantajları her ay düzenli bir şekilde kesildiğinde faydasını alabiliyoruz. KISA saç yakışmış bu arada Tebrikler...

Sıhatler olsun, yakışmış - Bilgi için teşekkürler. :)

Çok güzel olmuş bu tarz saçları beğeniyorum 😍

Yıllarca saçım çok uzundu. Kızlarım doğduktan sonra ilgilenmek gerçekten çok zorlaştı ve biraz kestirdim. Bir yıldır uzatmaya çalışıyorum ve gerçekten çok zor. Kestirmeden önce emin olmak şart. Ben uzun saç insanıyım 🤗

Kısa saç candır ya

Tebrik ederim Çok güzel kesmişsin yakışmış. 🤗Bazen ben de saçımı uçlarından kendim kesiyorum.

Ellerinize sağlık güzel olmuş