Mısır Piramitleri sırları Araştırmam

in hive-179764 •  6 months ago 

Merhaba Türkiye steemit ailesi. Bugün size Mısır piramitleri nın özelliği nasıl yapıldığı ve sırlarını anlatacağım. Mısır piramitlerinden Gize Keops Piramidi Dünyanın yedi harikasından biri ve ayakta kalmayı başaran önemli yapılardan biridir. Mısır'da üç büyük piramit Keops 145m, Kefren 143m, Mikerinos 66m dir.

418jvYA8ZcL._AC_SY780_.jpg

source

Dünyanın ilk inşa edilmiş olan piramidi Sakkara da olan ve yapımı M.Ö 2620 yılında tamamlanan ve örnekleri Arasında basamakları olan piramitler den bir çoğu tamamlanmamış veya yapım aşamasında yıkılmak suretiyle yok olmuş tur. Yıkılmaması için tabanın geniş eşkenar bir geometri kullanmak gerekli olduğunu düşünmüşlerdir. Eğim açısı düşürülmüş ve yükseltilmesi sağlanmıştır. 1990 yılında piramitleri yapanların köle değil usta işçiler tarafından yapıldığı ortaya çıkarılmıştır. Gündüzleri çalışan geceleri köydeki evlerine giden işçiler olarak ifade ediliyor. Yapılan kazılarda 250 den fazla mezar bulunmuştur. İşçilere ait hiyeroglif yazılar bulunmuştur. Mezarda minyatür heykeller ve sanat eserleri bulunmuştur. Bunlardan başka çömlekler, fırınlar, evler ve daha birçok tarihi eser bulunmuştur. Gize piramitleri için 15 milyondan fazla kireçtaşı kullanılmıştır. Bunlar 300 metre uzaklıktaki taş ocağından getiriliyordu. 1954 yılında Keops Piramidi incelendiğinde bir kubbe bulunmuş ve kalıntılar incelendiği zaman burada bir geminin yatmakta olduğu anlaşılmıştır. Mısır firavunu parçaları birleştirerek sergiye çıkarmıştır. Firavunların mumyalanmış bedenleri mağaralar içerisindeki mezarlıklarda bulunmuştur. 40 mumya hala yüzleri seçilebilir durumdadır. Öldükten sonra dirileceklerine inandıkları için değerli eşyalarını yanlarına koyuyorlardı.

5639aa6df018fb2c50e73540.jpg
source

Keops Piramidi 20 yılda 2.5 ton ağırlığında ki 2 milyon 300 bin adet kireçtaşı kullanılarak yapılmıştır. Bu taşlar üst üste dizilerek inşa edilmiştir. Günümüzde bu piramitlerin bu şekilde nasıl inşa edildiği hala gizemini koruyor. Piramit içerisinde gizli bölmeler ve kral odası vardı. İngiliz matematikçi John Taylor bir takım çalışmalar yapmış, bazı sonuçlar elde etmiştir. Yaptığı hesaplamada yüksekliği kutup noktasına denk geliyordu. Burada kusursuz bir oran olduğunu ortaya koymuştur. Keops Piramidinin yüksekliğinin bir milyarla çarpılması sonucunda tam olarak dünya ve güneş arasında bulunan mesafe ortaya çıkmaktadır. Üzerinden geçen meridyen karaları ve denizleri iki eşit parçaya bölüyor. Kral odasına güneş iki defa giriyor, buda kralın doğduğu ve öldüğü günleri belirtiyor. Piramidin içerisinde bulunurken radar ve bazı aletlerinin çalışmadığı ortaya çıkmıştır. İçerisinde konulan kirli suyun birkaç gün içinde arındırılmış olarak ortaya çıktığı görülmüştür. İçerisinde bırakılan süt birkaç gün bozulmadan kalırken, daha fazla kalmasi sağlandığında yoğurt hale gelmektedir. Açık bir şekilde bulunan yara piramit içerisinde hızlı bir şekilde iyilesmektedir. Piramidin iç kısmı kışın sıcak, yazın serin olmaktadır. Bu konuyla ilgili araştırmalarım sona erdi beni okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki yazımda buluşmak üzere hoşçakalın.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

kaliteli.png

Günün kaliteli gönderisi seçildiniz. Steemit-Türkiye Topluluğunda aktif olmaya devam edin.

Steemit Türkiye Team

Lisede bende sınıfa bu araştırmaları okumuştum. Güzel ve hayret edici bilgiler. Ancak ben bunun uzaylı, cinler veya gizemli şekilde yapıldığını değilde, bu kadar dünyanın coğrafyasınıda ilgilendiren yapının bir Peygamber bilgisiyle yapıldığını düşünüyorum.

Merhabalar, Youtube de ayhan çakmur isminde bir kanal var ve piramitlerin nasıl yapıldığını anlatan bazı videoları var. Her blok yerinde yapılmış ve bazı büyük piramitlerin yapılması 70 seneden fazla sürmüş. Ayrıntılar videoda:)